Wielkość czcionki: |
Kontrast strony:

Żłobek Żurawinka

Żłobek Żurawinka znajduje się w zacisznej dzielnicy, w wolno stojącym budynku, gdzie dzieci aktywnie spędzają czas. Każdego dnia uczymy dzieci poznawania świata wszystkimi zmysłami. Stwarzamy warunki naszym podopiecznym do wielokierunkowego rozwoju.

 

Oddając swoje dzieci pod naszą opiekę, rodzice mogą być spokojni. Cała kadra Żurawinki dba o wysoką jakość opieki. Opiekunowie są w stałym kontakcie z rodzicami, aby zapewnić spójność w działaniach wychowawczych.

 

Niezwykle istotny jest dla nas proces adaptacji. Rodzice otrzymują od nas wskazówki, jak najlepiej przygotować dziecko do zmiany w życiu, jaką jest rozpoczęcie edukacji w żłobku. Emocje, jakie towarzyszą rodzicom są kluczowym aspektem przebiegu adaptacji u dziecka. Stwarzamy możliwość stopniowego wprowadzania dziecka do pobytu w żłobku oraz nawiązania relacji dziecka z nowym opiekunem.

 

Każdy dzień w żłobku przebiega według ustalonego harmonogramu dnia. Stałość i powtarzalność
w działaniach opiekuńczo-wychowawczych buduje poczucie bezpieczeństwa u dziecka.

 

Wszystkie sale są odpowiednio przystosowane. Posiadamy bogaty wybór zabawek i pomocy dydaktycznych, a kreatywne opiekunki wykorzystują własne talenty do tworzenia nowych materiałów. Trzy opiekunki odbyły szkolenia z logorytmiki, a dyrektor żłobka jest także logopedą, który służy wsparciem w rozwoju prawidłowej mowy.

 

Korzystając z uroków „Zielonego Dębca” cieszymy się spacerami oraz zabawą w naszym ogródku i placu zabaw. Jesteśmy otoczeni drzewami, które zapewniają cień w upalne dni. Posiadamy tarasy z nową, bezpieczną nawierzchnią. Jeżeli tylko sprzyja nam pogoda oraz dobra jakość powietrza wychodzimy na świeże powietrze.

 

Nasz żłobek oferuje pyszną i bogatą w witaminy kuchnię domową. W naszych jadłospisach m.in. pojawiają się zdrowe wypieki  (np. chlebek bananowy, ciasto z czerwonej fasoli), znajdują się również świeże owoce, a także surowe warzywa (np. marchewka, kalarepa). Dzieci jedząc twarde posiłki ćwiczą mięśnie artykulacyjne, co jest niezwykle istotne dla rozwoju mowy. Raz w miesiącu obchodzimy urodzinki, wówczas wszystkie dzieci, które w tym miesiącu mają swoje święto obchodzą je w żłobku, przy pysznym torcie.