Wielkość czcionki: |
Kontrast strony:

Żłobek Żurawinka

  • Żłobek Żurawinka znajduje się w zacisznej dzielnicy, w wolno stojącym budynku, gdzie dzieci aktywnie spędzają czas. Każdego dnia uczymy dzieci poznawania świata wszystkimi zmysłami. Stwarzamy warunki naszym podopiecznym do wielokierunkowego rozwoju.

 

  • Powierzając swoje dzieci pod naszą opiekę, rodzice mogą być spokojni. Cała kadra Żurawinki dba o wysoką jakość opieki. Opiekunowie są w stałym kontakcie z rodzicami, aby zapewnić spójność w działaniach wychowawczych.

 

  • Niezwykle istotny jest dla nas proces adaptacji. Rodzice otrzymują od nas wskazówki, jak najlepiej przygotować dziecko do zmiany w życiu, jaką jest rozpoczęcie edukacji w żłobku. Emocje, jakie towarzyszą rodzicom są kluczowym aspektem przebiegu adaptacji u dziecka. Stwarzamy możliwość stopniowego wprowadzania dziecka do pobytu w żłobku oraz nawiązania relacji dziecka z nowym opiekunem.

 

  • Każdy dzień w żłobku przebiega według ustalonego harmonogramu dnia. Stałość i powtarzalność
    w działaniach opiekuńczo-wychowawczych buduje poczucie bezpieczeństwa u dziecka.

 

  • Wszystkie sale są odpowiednio przystosowane. Posiadamy bogaty wybór zabawek i pomocy dydaktycznych, a kreatywne opiekunki wykorzystują własne talenty do tworzenia nowych materiałów. Trzy opiekunki odbyły szkolenia z logorytmiki, a dyrektor żłobka jest także logopedą, który służy wsparciem w rozwoju prawidłowej mowy.

 

  • Korzystając z uroków „Zielonego Dębca” cieszymy się spacerami oraz zabawą w naszym ogródku i placu zabaw. Jesteśmy otoczeni drzewami, które zapewniają cień w upalne dni. Posiadamy tarasy z nową, bezpieczną nawierzchnią. Jeżeli tylko sprzyja nam pogoda oraz dobra jakość powietrza wychodzimy na świeże powietrze.

 

  • Nasz żłobek oferuje pyszną i bogatą w witaminy kuchnię domową. W naszych jadłospisach m.in. pojawiają się zdrowe wypieki  (np. chlebek bananowy, ciasto z czerwonej fasoli), znajdują się również świeże owoce, a także surowe warzywa (np. marchewka, kalarepa). Dzieci jedząc twarde posiłki ćwiczą mięśnie artykulacyjne, co jest niezwykle istotne dla rozwoju mowy. Raz w miesiącu obchodzimy urodzinki, wówczas wszystkie dzieci, które w tym miesiącu mają swoje święto obchodzą je w żłobku, przy wspólnych zabaw.