Wielkość czcionki: |
Kontrast strony:

Żłobek Niezapominajka

Żłobek Niezapominajka ulokowany jest na Strzeszynie w bezpośrednim sąsiedztwie  terenów rekreacyjnych, przedszkola oraz placu zabaw. Placówka czynna od poniedziałku do piątku w godz 6.00-17.00

 

Nasz żłobek przeznaczony jest dla 60 dzieci, które przebywają w jednej z trzech sal zabaw, dostosowanych do wieku i rozwoju dzieci, wyposażonych w meble, zabawki oraz pomoce dydaktyczne z odpowiednimi atestami, zgodnymi z potrzebami  i możliwościami maluchów.

W żłobku poprzez zabawę dzieci poznają otaczający je świat. Stwarzamy przyjazne i bezpieczne środowisko poświęcając czas na  odkrywanie samego siebie, poznawaniu swoich możliwości, odnajdowaniu zainteresowań i nawiązywaniu przyjacielskich relacji międzyludzkich.

 

Posiłki dla dzieci przygotowywane są  ze świeżych produktów zapewniając zdrowe i odpowiednio zbilansowane wyżywienie zgodnie z wymaganiami dla danej grupy wiekowej, wynikającymi z aktualnych norm żywienia.

 

Ważne są dla nas dobre relacje z rodzicami i/lub opiekunami dziecka, gdyż prawidłowa współpraca między wychowawcami a rodziną dziecka z pewnością przekłada się na dobrostan malucha. Jeśli rodzic ma zaufanie do wychowawców, a sposób wychowania oraz opieki, zarówno w domu jak
i w placówce będzie spójny, z pewnością będzie dziecku łatwiej funkcjonować i rozwijać się w tym środowisku. Aby dzieci i rodzice stopniowo oraz w bezpiecznych okolicznościach mogli oswoić się z nowym etapem w życiu dziecka, potrzebny jest czas na spokojną i przemyślaną adaptację. Proces adaptacji w Żłobku Niezapominajka zachodzi powoli, począwszy od indywidualnych spotkań z rodzicem, poznanie żłobka, pobytu rodzica z dzieckiem na zajęciach i wspólnej zabawie przez pierwsze dni po stopniowe wydłużanie czasu pobytu w placówce.

 

Dla bezpieczeństwa Państwa dzieci oraz podniesieniu jakości świadczonych usług, żłobek jest monitorowany i posiada dodatkowe zabezpieczenia przed dostępem osób postronnych.