Wielkość czcionki: |
Kontrast strony:

Żłobek Krecik

W Żłobku Krecik stwarzamy dzieciom możliwość doświadczania świata, wspieramy chęć uczenia się, kształtujemy umiejętność nawiązywania i utrzymywania kontaktów społecznych oraz umiejętności radzenia sobie w nowych warunkach, rozwijamy zachowania prozdrowotne, zapewniamy optymalne dorastanie, stwarzamy warunki ich wszechstronnego rozwoju.

 

Poprzez ścisłą współpracę z rodzicami budujemy całościowy proces rozwoju dziecka, powodując, że oddziaływania żłobka przenikają się z funkcjonowaniem rodziny dziecka, żłobek jest przestrzenią, w której dzieci mogą kontynuować rozwój umiejętności i nawyków kształtowanych w środowisku rodzinnym.

 

Oddziaływania opierają się na doświadczaniu świata oraz pozostawieniu przestrzeni na samodzielność dziecka przy zapewnieniu bezpieczeństwa.

 

Duży nacisk kładziemy na adaptację, dzieci przygodę ze żłobkiem rozpoczynają już w domu, m. in. słuchając opowiadań rodziców, następnie ma miejsce pierwsze pobyty w żłobku wraz z rodzicem, krótki samodzielne pobyty poprzedzone pożegnaniem.

 

Zmiana grupy odbywa się po ustaleniach z rodzicami, poprzedzona jest adaptacją, za którą odpowiada wyznaczony opiekun.

 

Opieka nad dziećmi realizowana jest w oparciu o zrównoważony rytm dnia, który uwzględnia potrzeby w zakresie odpoczynku, ruchu, zabawy i aktywności (harmonogram dnia). Nad zdrowiem dzieci dodatkowo czuwa zespół pielęgniarski.

 

Sale wyposażone są w pomoce i zabawki mające służyć rozwojowi dzieci. Sale i ogród są monitorowane. Żłobek posiada dodatkowe zabezpieczenia przed dostępem osób postronnych.

 

Dbamy o codzienny pobyt na świeżym powietrzu, przeszkodę stanowią jedynie niekorzystne warunki atmosferyczne oraz zła jakość powietrza. Żłobek posiada duży ogród, z naturalną nawierzchnią oraz różnorodnym wyposażeniem.

 

Żywienie w żłobku jest zgodne z aktualną wiedzą dotyczącą norm żywienia małych dzieci. Posiłki przygotowywane są w ramach własnej kuchni zgodnie z opracowanym jadłospisem. Diety eliminacyjne realizowane są w ścisłej współpracy z rodzicami (tygodniowy jadłospis).

 

W kuchni jest także miejsce na kreatywność i realizację życzeń podopiecznych (domowy kisiel lub ciasto). W jadłospisach uwzględniamy preferencje smakowe dzieci, dbamy o kształtowanie zdrowych nawyków, poznawanie nowych smaków i konsystencji.

 

Właściwe żywienie stanowi również ważny element profilaktyki logopedycznej.