Wielkość czcionki: |
Kontrast strony:

Żłobek Koniczynka

Żłobek „Koniczynka” to miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom. Położone w dzielnicy Ogrody w centrum osiedla, z dala od ruchliwych ulic, wśród zieleni z pięknym zagospodarowanym w zabawki ogrodem.

 

Placówka jest czynna od godziny 6 -17, przeznaczona dla 65 dzieci, które przebywają w przestrzennych i dobrze wyposażonych salach bawialnych gdzie warunki zbliżone są do domowych.

 

Żłobek zapewnia stopniową i indywidualną adaptacje dziecka, prowadzoną w ścisłej współpracy z rodzicem, który towarzyszy dziecku w  początkowym  okresie.

Opiekę nad dziećmi realizujemy w oparciu o opracowany rytm dnia, który uwzględnia potrzeby w zakresie ruchu, zabawy, aktywności, żywienia i odpoczynku.

 

Zapewniamy dzieciom zdrowe wyżywienie zgodne z wymaganiami  z aktualnymi normami żywienia, opracowanymi przez Instytut Żywności i Żywienia im. prof. A. Szczygła w Warszawie. Dla dzieci z nietolerancjami pokarmowymi stosujemy odpowiednie zamienniki i diety eliminacyjne. Dużą uwagę przywiązujemy do jakości dostarczanych produktów oraz sposobu ich przygotowywania  i podawania.

 

Opiekunki dbają o codzienny pobyt dzieci na świeżym powietrzu. Do dyspozycji jest przestronny plac zabaw z trawiastą nawierzchnią wyposażony w zabawki pomagające rozwijać aktywność fizyczną oraz pozwalają na kreatywność w zabawach ruchowych.