Wielkość czcionki: |
Kontrast strony:

Żłobek Calineczka

„Każde dziecko ma prawo do indywidualnego rozwoju.”

„ Każde dziecko ma prawo do radości, przeżywania szczęścia i zabawy.”

„ Każde dziecko ma prawo do popełniania błędów.”

„ Każde dziecko ma prawo być wspierane w rozwoju przez najbliższych.”

 

Celem kształcenia dziecka w żłobku jest kształtowanie umiejętności poruszania się w przestrzeni fizycznej (lokomocja), kształtowanie umiejętności posługiwania się przedmiotami (manipulacja) oraz kształtowanie umiejętności porozumiewania się niewerbalnego i werbalnego z otoczeniem (komunikacja).

 

W żłobku CALINECZKA realizujemy koncepcję  „ TOWARZYSZENIA DZIECKU W ROZWOJU”. W atmosferze szacunku, zaufania, bezpieczeństwa oraz respektowania indywidualnego rytmu rozwoju dziecka opiekunowie podejmują zadanie poznawania dziecka i stymulowania jego rozwoju.

 

W codziennej pracy wspieramy autonomię  małego dziecka, która oznacza zdolność do robienia czegoś  samemu. Dajemy dziecku odczuć, że jesteśmy obok i z zainteresowaniem obserwujemy, co robi. Budujemy wspólnie zasady życia społecznego w żłobku. Umożliwiamy też rodzicom aktywny udział w życiu placówki.

 

W trakcie towarzyszenia dziecku bardzo ważna jest jego samodzielność, ciekawość, odkrywanie trudności i ich przekraczanie przy wsparciu opiekuna, który dziecku towarzyszy.

 

Posiłki dla dzieci przygotowywane są na miejscu . Są one smaczne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe.  Ciągle wprowadzamy jakieś nowości do jadłospisu.

 

Dzieci mają możliwość spożywania posiłków samodzielnie we własnym tempie i tych potraw, które lubią.

 

Chcemy, aby nasz żłobek był takim miejscem, do którego dzieci będą codziennie chętnie przychodzić i miło spędzać czas.

 

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6 – 17.