Wielkość czcionki: |
Kontrast strony:

Żłobek Królewna Śnieżka

Żłobek Królewna Śnieżka mieści się na Grunwaldzie, w zabytkowym budynku otoczonym ogrodem.

 

Dziećmi opiekujemy się w trzech grupach: Krasnoludki, Puchatki i Biedroneczki. Towarzystwo innych dzieci daje maluchom niepowtarzalną okazję do poznawania i uczenia się świata. Już małe dzieci potrafią wchodzić w relacje i tworzyć więzi ze swoimi rówieśnikami. Dbamy zarówno o jakość tych relacji, jak również o każde dziecko indywidualnie, zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa, które jest podstawą zaufania i otwartości dziecka na nowe zadania w nowym otoczeniu.

 

Dużą wagę przywiązujemy do procesu adaptacji, ponieważ pójście do żłobka to ważne wydarzenie
w życiu dziecka i całej rodziny. W ścisłej współpracy z rodzicami staramy się tworzyć takie warunki adaptacji, aby przebiegła ona jak najłagodniej i była dostosowana do ich indywidualnych potrzeb. Naszym celem jest osiągnięcie takiej sytuacji, w której maluch nie musi, ale chce przebywać w żłobku. Zgodnie ze standardami jakości opieki dążymy do tego, aby dzieci w grupie, w której rozpoczynają przygodę ze żłobkiem, przebywały przez cały czas, do ostatniego dnia pobytu w placówce. Zapewniamy również stałość opieki ze strony personelu.

 

Opieka nad dziećmi realizowana jest w oparciu o stały harmonogram dnia dostosowany do potrzeb dzieci. Jest czas na swobodną zabawę, zorganizowane zajęcia, odpoczynek, zabawy w żłobkowym ogrodzie czy zajęcia higieniczno-pielęgnacyjne, w tym mycie ząbków.

 

Żłobek posiada własną kuchnię, co pozwala na przygotowanie zdrowych i smacznych posiłków, zgodnie z obowiązującymi normami żywienia małych dzieci. Istnieje również możliwość realizowania diet eliminacyjnych.