Wielkość czcionki: |
Kontrast strony:

Żłobek Balbinka

W Żłobku „Balbinka” personel w codziennej pracy respektuje indywidualny rytm życia dziecka. Stymuluje jego rozwój tworząc warunki w których dziecko ma możliwość nabywania umiejętności dokonywania wyborów i podejmowania decyzji. Kierujemy się szacunkiem, miłością, zaufaniem
i bezpieczeństwem.

 

Rozwijamy umiejętności budowania więzi, wzbudzamy pozytywne emocje do tworzenia atmosfery miłości i akceptacji.

 

Aby dzieci mogły rozwijać swoją samodzielność w poczuciu bezpieczeństwa odpowiednio zaaranżowaliśmy małe  przestrzenie tworząc pomieszczenia tematyczne: salę sensoryczną, plastyczną, wielu zmysłów, oraz teatralno-kinową. Dają one możliwość pracy w małych grupach
4-5 osobowych, indywidualnego podejścia do dziecka co wspomaga jego rozwój fizyczny oraz proces uczenia się . Realizujemy tam zadania z wcześniej przygotowanego planu dnia oraz scenariuszy.

 

Na terenie żłobka znajduje się duży  ogród z przystosowanym dla dzieci wyposażeniem, co daje nam możliwość codziennego przebywania z dziećmi na świeżym powietrzu.

 

Realizujemy jadłospisy zgodnie z normami żywienia zalecanymi przez ekspertów. Kształtujemy prawidłowe nawyki żywieniowe, preferencje smakowe,  dbamy o rozwój umiejętności poznawczych dziecka.