Wielkość czcionki: |
Kontrast strony:

Żłobek Stokrotka

 

 

Naszą misją jest sprawowanie opieki w przyjaznej atmosferze dającej poczucie bezpieczeństwa dzieciom i rodzicom.

W  żłobku Stokrotka ważnym aspektem jest wypracowanie, wraz z rodzicem, wspólnego podejścia do opieki i wychowania dziecka tak aby ułatwić mu naukę samodzielności i nawiązywania przez niego poprawnych relacji z otoczeniem. Staramy się by nabyte umiejętności były utrwalane w żłobku a rodzic otrzymywał informacje dotyczące rozwoju dziecka, dzięki którym wspierać będzie nabywanie nowych czynności. Pozwalamy dziecku na rozwój w jego indywidualnym tempie.

 

Dbamy o zapewnienie wszystkich potrzeb małego dziecka. Zachęcamy dzieci do wyrażania swoich uczuć. Pozwalamy dzieciom biegać, hałasować, krzyczeć, śpiewać i czasami jak emocje okażą się za silne na płacz. Budujemy przyjazny świat dla Twojego dziecka, aby czuło się akceptowane przez otoczenie. W oparciu o plan dnia opiekunki realizują zajęcia ruchowe, wychowawcze i edukacyjne, dostosowane do umiejętności i możliwości małych dzieci. Rytm zadań i kolejnych aktywności zapewnia dzieciom poczucie stabilizacji w świecie pełnym nowości i tajemnic.

 

Stokrotka jest miejscem gdzie dziecko spędzi aktywnie dzień. Projektujemy bezpieczną przestrzeń umożliwiającą dzieciom kreatywną zabawę. Stawiamy na wszechstronny rozwój wyposażając sale w zróżnicowane zabawki i pomoce dydaktyczne. U nas dziecko pobrudzi się mąką, podusi galaretkę, przesypie kolorowy ryż, makaron czy kaszę a nawet zbuduje zamek z jadalnej masy spożywczej. Ulubione przez dzieci zabawki posiadają wymagane atesty i certyfikaty. W żłobkowym ogrodzie dzieci mają do dyspozycji bujaki, huśtawki, zjeżdżalnie, tablice manipulacyjne i drewnianą kolejkę. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wykopać dołek w wybranym, przez małego archeologa, miejscu. Codziennie stwarzamy warunki sprzyjające budowaniu świata małego odkrywcy.

 

Przygodę ze żłobkiem dziecko zaczyna wraz z rodzicem. Zapraszamy bliskie osoby dziecka do towarzyszenia mu w pierwszych dniach pobytu w żłobku. Dla zapewnienia ciągłości pracy wychowawczej i budowaniu poczucia bezpieczeństwa dzieci, staramy się aby opiekunki prowadziły swoją grupę przez cały okres pobytu dziecka w żłobku.

 

W żłobku Stokrotka działa kuchnia, w której przygotowywane są posiłki spełniające normy żywności dla niemowląt i małych dzieci. Realizujemy diety eliminacyjne. Dokładamy wszelkich starań aby dania były smaczne i estetycznie podane. Dzieci w czasie pobytu w żłobku otrzymują: I śniadanie, II śniadanie, obiad – drugie danie, zupę, podwieczorek; a do picia: herbatki, soki owocowe, kompot, koktajle jogurtowe, kefirowe i mleczne, a na żądanie dzieci otrzymują do picia wodę.

Obecnie w Stokrotce sprawowana jest opieka w pięciu grupach: Wiewiórki, Zajączki, Niedźwiadki, Liski i Jeżyki. Miejsc planowych posiadamy 137.